Alümünyum Doğramalar

AnasayfaAlümünyum Doğramalar
Alümünyum Doğramalar

Alümünyum Doğramalar

Bugün için tarihten gelen ahşap, topraktan gelen alüminyum, petrolden gelen plastik farklı özellikleri ile doğrama ürünlerinin belli başlı elemanlarıdır. çok yağışlı ortamlar için ahşap, çok güneşli ve gece-gündüz ile mevsimler arası sıcaklık farklarının fazla olduğu bölgeler için ise plastik uygun malzemeler değildir.buna karşılık her iklim koşulunda doğa şartlarına en dayanıklı malzeme alüminyum’dur. ayrıca ahşap ve plastik doğramalar çok sınırlı ebatlarda yapılabilirken alüminyumu her ebatta uygulayabilme imkanı vardır. bu özellikleri alüminyum’u doğrama malzemeleri içinde en uzun ömürlü kılmaktadır.

Sabit pencerelerde dahi cam ve çerçeve kenarlarından kaçan hava ihmal edilemeyecek ölçüdedir. kaldı ki hareketli kanatlar arasındaki kaçak çok daha fazladır. ayrıca bu hava kaçakları bina yüksekliğine göre değişir. çünkü yüksekte rüzgar basıncı artacağından kaçaklar fazlalaşır. koşulların çok değişik olması, doğrama sisteminde uygulanacak olan yalıtım tekniğinde birçok detayın dikkate alınmasını gerektirir. ahşap, plastik ve yalıtımlı alüminyum ısı yalıtım değerleri birbirlerinden çok farklı olmamalarına rağmen alüminyum’un sınırsız profillendirme olanağına sahip olması çok karmaşık yalıtım detaylarını n sağlıklı ve ekonomik uygulanmasına imkan tanımaktadır.

×
Merhaba!
WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcimize tıklayabilir veya bize e-posta göndermek için hemen linke tıklayabilirsiniz. info@griotomasyon.com
×